Ubytování

V penzionu U Serváce se nacházejí ČTYŘI APARTMÁNY s příslušenstvím. Celková kapacita je 20 lůžek.

VELKÝ APARTMÁN je citlivě vestavěn do podkroví a sestává se ze tří pokojů, velké koupelny, toalety a kuchyně. Značíme jej červenou barvou. První pokoj ve velkém apartmánu se jmenuje Stříbrný pokoj. Je to malá, dvoulůžková místnost hned za robustním historickým komínem. Nejdete zde tichý, teplý a světlý prostor s velmi vlídnou atmosférou. Druhou místností velkého apartmánu je Zelený pokoj. Je vybaven třemi postelemi, z toho jedno manželské dvoulůžko. Můžeme zde pohodlně připravit přistýlku a nabídnout tak rodinné čtyřlůžkové ubytování. Vzor koberce, úprava stěn a lampičky evokují milý dětský pokojíček. Posledním pokojem podkrovního prostoru je luxusní Červený pokoj, laděný do tmavé cihlové barvy. Z manželského dvoulůžka můžete střešními okny přímo pozorovat hvězdy, nebo meditovat při pohledu do plamenů proskleného krbu. Červený pokoj je vybaven třemi standardními lůžky a jednou postýlkou pro menší děti (je-li nepotřebná, před příjezdem hostů ji uklidíme). Na Červený pokoj přímo navazuje prostor kuchyně a jídelního stolu. Najdete zde velkou lednici se spodním mrazákem, dřezem, elektrickým čtyřplotýnkovým sporákem s troubou a myčku. Od jídelního stolu je oknem uklidňující výhled na kozí ohradu s volně se popásajícími zvířaty. Koupelna ve Velkém apartmánu nezklame ani náročné hosty. V úzkostlivé čistotě zde udržujeme dvě umyvadla, sprchový kout a rohovou vanu pro dva.

MODRÝ POKOJ nabízí prostorné pohodlí, se dvěma dvoulůžky, vestavěnými do mezipatra. Jeho vlídná, klidná atmosféra je nakažlivá - mnoho našich stálých hostů žádá výhradně Modrého pokoj... Z interiérových prvků vás jistě zaujme původní dřevěný strop, odborně zrestaurovaný. Modrý pokoj bývá i v létě příjemně chladný, protože je orientován na severní straně chalupy. V interiéru najdete dveře do stylové koupelny, opatřené podlahovým topením. Při výhledu z okna od umyvadla vás možná napadne, že jste se ocitli na návštěvě venkovského šlechtického sídla...

ORANŽOVÝ POKOJ je náš nejmenší pokoj s příslušenstvím. Je vybaven jedním dvoulůžkem a jedním samostatným lůžkem. Jestli máte rádi "svůj kouteček", jistě se vám bude líbit lůžko za rohem u okna, poskytující příjemné soukromí. Ve vnitřní části Oranžového pokoje najdete pěknou malou koupelnu. V Oranžovém pokoji vás žádné starosti nedohoní.

Modrý a Oranžový pokoj mají společnou kuchyňku v předsíni, vybavenou sklokeramickou deskou, nádobím, lednicí s mrazákem. V kuchyňce je také posezení pro 7 hostů. 

Poslední apartmán se nalézá v přízemí penzionu na jeho jižní straně. Pro jeho teplé slunečnicové stěny mu říkáme ŽLUTÝ POKOJ. Vznikl rekonstrukcí bývalých maštalí a je charakteristický krásnými klenbami. V jednom prostoru zde najdete čtyři lůžka, kuchyňský kout a barové posezení. Dřevěná podlaha a přesné kopie původních kastlových oken dodávají interiéru původní venkovský ráz. Malá koupelna s podlahovým vytápěním je osazena umyvadlem, toaletou a sprchovým koutem. Žlutý pokoj je ideální pro rodinu, nebo malou skupinu přátel.

V přízemí v severní části penzionu je hostům k dispozici VELKÁ KUCHYNĚ. Slouží jako společenská, nebo školicí místnost a rovněž jako jídelna. V charakteristickém prostoru s nízkými stropy najdete stylový kuchyňský nábytek, kachlová kamna a kout pro přípravu jídel. Milovníci zpěvu a hudby jistě ocení klavír, kontrabas, kytaru a africké bubny. Jednoduché ozvučení a dataprojektor s plátnem vám umožní zahrát si s přáteli karaoke, podívat se na film, nebo se zúčastnit školení či přednášky. Při nízké obsazenosti penzionu můžete ve Velké kuchyni trávit nerušeně dlouhé chvíle v křesle u teplých kamen.

Televizi v celém penzionu nenajdete. Můžete si však půjčit knížku z bohatého výběru beletristické literatury a považujete-li to za potřebné, připojit se k wi-fi.

Ve sklepě pečujeme o dobře zásobenou vinotéku. Naši dodavatelé jsou vinaři z Jižní Moravy a francouzští a argentinští výrobci. Milovníci piva jistě ocení výčep výtečné dvanáctky Krakonoš z Trutnova. Celý sklep je samoobslužný.

Domácí mazlíčky ubytováváme s páníčky pouze v přízemí, ve Žlutém pokoji.

Při pobytech delších než tři noci nabízíme hostům průběžný úklid pokojů, koupelen a toalet, výměnu ručníků, osušek a ložního prádla a možnost vyprat osobní prádlo.

Na louce za domem je pro vás připraveno posezení s grilem, ohniště, pro děti houpačky, pískoviště a drobné herní prvky. Za horkých letních dnů si hosté vychutnávají stinnou tůň na potoce, chladí se pod venkovní sprchou, nebo si hrají s dřevěným vodním kolem.

Můžete chodit za kozami do ohrady, krmit je, brát do ruky kůzlata a pokud si přivstanete, chovatel vás naučí dojit. Můžete si volně sklízet čerstvou zeleninu a bylinky z terasovitých záhonů, na začátku léta trhat jahody a třešně, na podzim jablka a ořechy. Můžete vybírat slepičkám vajíčka, zkusit si štípat dříví a budeme-li zrovna pracovat na loukách či v lese, svezete se traktorem. U Serváce zažijete venkovskou atmosféru rodinného hospodářství!

Naši hosté se shodují, že prostředí penzionu U Serváce je přátelské a že si v něm výborně odpočinou.

Dopřejte si nearanžovanou, spontánní dovolenou v čarokrásné krajině, daleko od civilizace!


Oblíbené odkazy